שמי אביבית תמיר בן דוד. בוגרת תואר ראשון ושני בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל-אביב. את לימודי הדוקטורט עשיתי בחוג לבלשנות כללית באוניברסיטת תל-אביב.

אני עובדת כקלינאית תקשורת משנת 1986 ובמהלך השנים החלה התעניינותי להתמקד בתחום ליקויי ההיגוי. כיום אני מתמחה בעיקר בתחום זה. התמחות זו באה לידי ביטוי באבחון וטיפול בילדים עם ליקויי היגוי, בפיתוח כלים לאיבחון וטיפול בליקויי היגוי בעברית, במחקר אקדמי בתחום זה ובהדרכת והנחיית קלינאי/ות תקשורת וצוותים חינוכיים בתחום.

בנוסף לעבודתי כקלינאית תקשורת, אני מלמדת מספר קורסים בחוגים להפרעות בתקשורת במכללת הדסה, י-ם ובאוניברסיטת ת"א.

ואחרון חביב, אני אם גאה לבן ושתי בנות.

 

אתם מוזמנים ליצור קשר באם הינכם מעוניינים ב:

·         אבחון, הדרכה ויעוץ למשפחות

בעת זו, אין באפשרותי לקבל ילדים לטיפול ממושך. משפחות המעוניינות באיבחון ראשוני, בהדרכה, בייעוץ או במעקב של מפגש אחד או מספר מפגשים בודדים- מוזמנות ליצור קשר.

·         הדרכה ויעוץ לקלינאיות תקשורת

מיועד לקלינאי/ות תקשורת המעוניינים/ות בהדרכה ויעוץ לגבי מטופל מסוים. קיימת אפשרות לייעוץ אצלי על בסיס חומר ונתונים (והקלטות) או לתצפית על הילד בטיפול וייעוץ לאחר מכן.

·         סדנאות והרצאות לקלינאיות תקשורת

מיועד לצוותים של קליניאי/ות תקשורת בקליניקות או למספר קלינאים/ות המעוניינים בסדנאות או הרצאות בנושאים: לקויי היגוי בישראל, דיספרסיה התפתחותית של הדיבור, איבחון, טיפול ועוד.

·         סדנאות והרצאות לצוותים חינוכיים ורפואיים

מיועד לצוותים (גננות, סייעות, מטפלות במעונות, מורות, מרפאות בעיסוק, אחיות לבריאות המשפחה, רופאי ילדים וכל המעוניין) המעוניינים בהרצאות בנושאים: התפתחות שפה ודיבור, ליקויי היגוי ודיבור, חשיבות האיתור המוקדם, שילוב הצוותים החינוכיים והרפואיים בטיפול בילדים עם ליקויי היגוי ועוד.